Blog

Inzichten, verstrekt

Balans tussen vorm en ergonomie in dispenserontwerp

Er zijn veel factoren die een rol spelen bij het ontwerp van de dispenser, maar een van de belangrijkste is dat het eindproduct comfortabel in gebruik moet zijn. Dit lijkt misschien een gegeven, maar hoe vaak heb je een product voor huis- of tuinonderhoud gebruikt om vervolgens te merken dat je hand pijn deed tijdens of na gebruik? Helaas bevatten te veel producten actuators en andere mechanica die resulteren in een onprettige doseerervaring.

Hier komt ergonomie om de hoek kijken. Ergonomie is een brede wetenschap, maar voor het ontwerpen van dispensers is het de praktijk van het ontwikkelen van producten die de natuurlijke bewegingen en houding van de mensen waarvoor ze ontworpen zijn ondersteunen en erop afstemmen. Wat een onschuldige trekkerspuit of spuitknop lijkt, is (of zou dat moeten zijn) het resultaat van aanzienlijk onderzoek zodat het aanvoelt als een natuurlijk verlengstuk van iemands hand of vinger wanneer het in gebruik is.

Voordelen van ergonomisch ontwerp

Meer comfort en minder vermoeidheid

Sommige dispensers, zoals trekkerspuiten en spuiten met slanguiteinde, worden gedurende langere perioden gebruikt en het ontwerp ervan kan het comfort en de productiviteit van een persoon aanzienlijk beïnvloeden, waardoor vermoeidheid vaak optreedt. Door ergonomische ontwerpprincipes op te nemen in de ontwikkelingsfase, kunnen dispensers zo worden gemaakt dat ze geen buitensporige kracht of onnatuurlijke bewegingen vereisen om te bedienen, wat de kans op vermoeidheid en letsel vermindert.

Verbeterde gebruikerservaring

Het is begrijpelijk dat mensen eerder geneigd zijn om hulpmiddelen te gebruiken en te hergebruiken die comfortabel en gemakkelijk in het gebruik zijn. Ergonomische ontwerpprincipes kunnen de ervaring van consumenten met een dispenser aanzienlijk verbeteren, vooral wanneer ze een comfortabele grip hebben, minder kracht nodig hebben om te bedienen en goed passen bij de grootte en vorm van de hand van de gemiddelde gebruiker.

Silgan DispensingErgonomisch ontwerp

Het ontwikkelen van een oplossing die zowel naadloos in het ontwerp als comfortabel in het gebruik is, vereist maanden van onderzoek en testen. Vaak vereisen de eenvoudigste ontwerpen de meeste vindingrijkheid en tests om alle wrijvingspunten te elimineren.

Beoordelen en differentiëren

Om een product te laten opvallen - zowel qua vorm als functie - moeten we zien wat er al op de markt is. Ons ontwerpteam bekijkt producten van concurrenten en eerdere versies van het aanbod van een merk om te zien waar consumenten al bekend mee zijn en om kansrijke gebieden te identificeren. Soms heeft een merk een gebruiksprobleem dat veel voorkomt in de productcategorie (bijvoorbeeld vermoeidheid van vingers of handen, gedwongen slechte houding) als onderdeel van hun creatieve briefing aan ons team voorgelegd om te onderzoeken en aan te pakken. Vaker zijn het onze eigen experts die deze pijnpunten met betrekking tot de menselijke vorm en het productgebruik ontdekken. Hoe dan ook, van hieruit kunnen we beginnen met het ontwikkelen van een ontwerpconcept dat voortbouwt op wat er al is en tegelijkertijd de categorie vooruit helpt.

Hoe maak je het ergonomisch

Met een eerste concept in handen zorgen we ervoor dat het ontwerp ergonomisch is om de consument de best mogelijke, meest comfortabele ervaring te bieden. Hoeveel kracht is er nodig om het product te bedienen? Hoe lang zal de gemiddelde persoon het per keer gebruiken? Wat is de ideale houding voor hen terwijl ze het product gebruiken? Ons team verdiept zich in vragen als deze om de juiste ontwerpelementen te identificeren, zodat de dispenser kan worden gebruikt zonder de ledematen en spiergroepen overmatig te belasten.

Testen en verfijnen

Het ontwerpen van een nieuw product is geen eenmalige oefening. Er worden routinematig meerdere versies ontwikkeld en getest, zowel door ons team als door consumenten via focusgroepen. Gedetailleerde fotografie die minuscule bewegingen in de arm, pols en vingers ontleedt, laat ons zien waar aanpassingen nodig zijn voor het best mogelijke ontwerp. Deze feedback uit eerste hand helpt ons bij het identificeren van de juiste materialen en ontwerpkenmerken om de beste ergonomische ervaring te leveren op basis van het beoogde gebruik van het product.

Ergonomie in evenwicht brengen met andere merkdoelstellingen

Ergonomie is slechts een van de fundamentele ontwerpfactoren voor ons team. Een product moet het imago van een merk weerspiegelen, zich onderscheiden van de concurrentie en steeds vaker worden gemaakt van milieuvriendelijke materialen. Al deze overwegingen worden meegenomen in ons ontwerpproces om ervoor te zorgen dat het eindproduct het merk van de klant uitstraalt en tegelijkertijd de beste consumentenervaring biedt.

Als je hulp nodig hebt bij het verbeteren van de ergonomie van een van je producten, helpen we je graag.